Przejdź do treści

Aktualności

Archiwum aktualności

Zalecenia GIS na upały

upały

Wysokie temperatury powietrza  mogą stanowić istotne zagrożenie dla zdrowia, a nawet życia. Pamiętajmy o regularnym piciu wody (nawet szklanka co godzinę) i przypominajmy o tym osobom starszym. To bardzo ważne, w  ten sposób  możemy zapobiec odwodnieniu

Jak chronić organizm przed upałem?

 

Czytaj więcej

Bezpieczne wakacje

Bezpieczne wakacje

Zachęcamy do zapoznania się z materiałami dotyczącymi bezpiecznych wakacji.

Czytaj więcej

Informacja dotycząca letniego wypoczynku dzieci i młodzieży

wakacje

Wakacje to czas letniego wypoczynku dla dzieci i młodzieży i ważne jest, aby spędziły go bezpiecznie w obiektach do tego przygotowanych.

Podstawowym zadaniem PIS z zakresu zdrowia publicznego w ramach sprawowanego nadzoru nad warunkami higieny wypoczynku i rekreacji jest:

  • ochrona zdrowia ludzkiego przed niekorzystnym wpływem szkodliwości
    i uciążliwości środowiskowych,
  • zapobieganie powstawaniu chorób, w tym zakaźnych i zawodowych.

 

Organizatorzy wypoczynku dla dzieci i młodzieży szkolnej są zobowiązani do zapewnienia bezpiecznych i higienicznych warunków wypoczynku i właściwej opieki wychowawczej.

Czytaj więcej

Podsumowanie akcji ważenia plecaków/tornistrów uczniowskich w 2018 r

Problem nadmiernie ciężkich tornistrów szkolnych od lat pozostaje nierozwiązany. Efektem mogą być zaburzenia prawidłowego rozwoju kręgosłupa dziecka, co może prowadzić do wad postawy ciała np. skrzywienia bocznego czyli skoliozy. Zbyt duży ciężar tornistra wpływa negatywnie również na stawy biodrowe, kolana oraz stopy

 

Czytaj więcej

Podsumowanie Etapu Wojewódzkiego XXIX Festiwalu Piosenki o Zdrowiu

 W dniu 6.06.2019r. w Centrum Kultury i Sztuki. Scena Teatralna Miasta Siedlce odbył się Finał Wojewódzki XXIX Festiwalu Piosenki o Zdrowiu na szczeblu wojewódzkim, zorganizowany przez Państwowego Wojewódzkiego Inspektora Sanitarnego w Warszawie i Państwowego Powiatowego Inspektora Sanitarnego w Siedlcach.

 

Czytaj więcej