Przejdź do treści

Aktualności

Archiwum aktualności

Mammografia w Powiecie Siedleckim

Informujemy o bezpłatnych badaniach mammograficznych, które będą wykonywane dnia 19.09.2016 w Zbuczynie oraz dnia 20.09.2016 w Kotuniu i Mordach - szczegóły w załączonym plakacie.

Czytaj więcej

Grypa - informacje

W związku ze zbliżającym się sezonem wzmożonego zachorowania na grypę zachęcamy do zapoznania się z kilkoma informacjami, które warto wiedzieć.

Czytaj więcej

Do poniedziałku trwały na Mazowszu Dni Diecezjalne poprzedzające ogólnoświatowe spotkanie młodzieży katolickiej. Pielgrzymi opuścili już nasze województwo i ruszyli do Krakowa. Papież Franciszek przylatuje w środę.

W poniedziałek od samego rana pielgrzymi żegnali gościnne Mazowsze. Warszawa i okoliczne miejscowości przyjęły ponad 10 tys. osób. Wszyscy zostali serdecznie przyjęci. Goście poznawali polską historię, kulturę, zwyczaje. Uczestniczyli w spotkaniach modlitewnych, oglądali koncerty i widowiska, przygotowane z okazji ich przyjazdu przez władze gmin i miast Mazowsza. Mieszkali u rodzin, w domach prywatnych, bursach i internatach.

Mazowiecka Inspekcja Sanitarna przez cały czas rzetelnie sprawowała podwyższony nadzór nad bezpieczeństwem zdrowotnym pielgrzymów i mieszkańców województwa mazowieckiego.

Czytaj więcej

HCV Jestem świadom

Edukacja pracowników wybranych zawodów zwiększonego ryzyka transmisji zakażeń krwiopochodnych i ogółu społeczeństwa w zakresie prewencji (HCV, HBV, HIV).

Więcej informacji na stronie PZH

Czytaj więcej

ŚDM - DNI DIECEZJALNE 20-25 lipca 2016 r. – pełna gotowość Mazowieckiej Inspekcji Sanitarnej.

Służby sanitarne Warszawy oraz całego województwa mazowieckiego są w stanie pełnej gotowości do zabezpieczenia rozpoczynających się właśnie Dni Diecezjalnych, poprzedzających spotkanie młodzieży z całego świata z papieżem Franciszkiem.

Czytaj więcej