Przejdź do treści

Aktualności

Archiwum aktualności

XIII edycja Europejskiego Tygodnia Szczepień

Plakat tydzień szczepień

W dniach 23-29 kwietnia br. obchodzimy już XIII edycję Europejskiego Tygodnia Szczepień (European Immunization Week, EIW. Celem tej inicjatywy, której patronuje Światowa Organizacja Zdrowia we współpracy z Głównym Inspektoratem Sanitarnym, Ministerstwem Zdrowia oraz Narodowym Instytutem Zdrowia Publicznego – PZH, jest zwiększenie wiedzy i świadomości społeczeństwa na temat znaczenia szczepień ochronnych dla naszego zdrowia, ze szczególnym uwzględnieniem osób najbardziej narażonych.
Tegoroczna edycja Tygodnia Szczepień przebiega pod hasłem
„Szczepienia działają. Szczepmy Europę”.Czytaj więcej

Wiosna bez pneumokoków

Państwowy Powiatowy Inspektor Sanitarny w Siedlcach informuje, że w okresie od 20 marca do 30 czerwca 2018r. prowadzona będzie ogólnopolska akcja bezpłatnych szczepień zalecanych przeciwko pneumokokom pod hasłem „Wiosna bez pneumokoków”. Akcja ta przeznaczona jest dla dzieci do 5 r.ż. (z roczników 2013-2016), które dotychczas nie zostały zaszczepione przeciwko pneumokokom.

Czytaj więcej

Zaproszenie na konferencję

Sekcja Oświaty Zdrowotnej i Promocji Zdrowia  zaprasza na konferencję "Między sercem a rozumem. Relacja: substancja-użytkownik-pomagacz", która odbędzie się dn. 19.04.2018 o godz. 10.00 w Auli Instytutu Biologii Uniwersytetu Przyrodniczo-Humanistycznego w Siedlcach. Szczegóły na plakacie.

Czytaj więcej

Kampania „Zdrowe i bezpieczne miejsce pracy: substancje niebezpieczne pod kontrolą”

Europejska Agencja Bezpieczeństwa i Zdrowia w Pracy będzie realizowała w latach 2018-2019 kampanię z cyklu "Zdrowe i bezpieczne miejsce pracy" pod hasłem "Substancje niebezpieczne pod kontrolą", koordynowaną przez Centralny Instytut Ochrony Pracy – Państwowy Instytut Badawczy.
Szczegółowe informacje na temat prowadzonych działań przez Krajowy Punkt Centralny Europejskiej Agencji Bezpieczeństwa i Zdrowia w Pracy oraz dostępności materiałów informacyjnych znajdują się na stronie Centralnego Instytutu Ochrony Pracy lub po nr telefonu 22 623 36 77 (CIOP-PP). Dodatkowe informacje nt. kampanii znajdują się też na stronie: https://osha.europa.eu/pl/healthy-workplaces-campaigns/dangerous-substances-18-19

Czytaj więcej