Przejdź do treści

Aktualności

Archiwum aktualności

Podsumowanie akcji ważenia plecaków/tornistrów uczniowskich w 2018 r

Problem nadmiernie ciężkich tornistrów szkolnych od lat pozostaje nierozwiązany. Efektem mogą być zaburzenia prawidłowego rozwoju kręgosłupa dziecka, co może prowadzić do wad postawy ciała np. skrzywienia bocznego czyli skoliozy. Zbyt duży ciężar tornistra wpływa negatywnie również na stawy biodrowe, kolana oraz stopy

 

Czytaj więcej

Podsumowanie Etapu Wojewódzkiego XXIX Festiwalu Piosenki o Zdrowiu

 W dniu 6.06.2019r. w Centrum Kultury i Sztuki. Scena Teatralna Miasta Siedlce odbył się Finał Wojewódzki XXIX Festiwalu Piosenki o Zdrowiu na szczeblu wojewódzkim, zorganizowany przez Państwowego Wojewódzkiego Inspektora Sanitarnego w Warszawie i Państwowego Powiatowego Inspektora Sanitarnego w Siedlcach.

 

Czytaj więcej

Światowy Dzień Bez Tytoniu

Hasłem przewodnim tegorocznych obchodów Światowego Dnia bez Tytoniu (31.05.2019 r.), zaproponowanym  przez Światową Organizację Zdrowia, jest „tytoń a zdrowe płuca”.

Hasło ma na celu zwiększenie świadomości na temat negatywnego wpływu tytoniu na płuca – od raka po przewlekłe choroby układu oddechowego oraz podstawowej roli, jaką płuca odgrywają dla zdrowia i dobrego samopoczucia wszystkich ludzi.

Filmy i materiały graficzne dostępne na poniższej stronie www:

https://www.who.int/campaigns/world-no-tobacco-day/world-no-tobacco-day-2019

 

Czytaj więcej

Światowy Dzień Zdrowia 2019

Tematem przewodnim Światowego Dnia Zdrowia w 2019 r. jest popularyzowanie Uniwersalnej Opieki Zdrowotnej, ze szczególnym uwzględnieniem podstawowej opieki zdrowotnej (POZ).

Więcej informacji na stronie WHO: https://www.who.int/…/world-health-day/world-health-day-2019

Czytaj więcej