Przejdź do treści

Powiatowa Stacja
Sanitarno-Epidemiologiczna w Siedlcach
ul. Poniatowskiego 31, 08-110 Siedlce

Państwowy Powiatowy Inspektor Sanitarny
w Siedlcach przyjmuje interesantów:

w poniedziałki od 13:00 do 15:00
telefon: 25 644 20 40
siedlce@psse.waw.pl

 

Informacje dotyczące OCHRONY DANYCH OSOBOWYCH (RODO)

Historia powstania Powiatowej Stacji-Sanitarno-Epidemiologicznej w Siedlcach wiąże się z rozdzieloną strukturą administracyjną miasta Siedlce i powiatu siedleckiego. Miejska Stacja Sanitarno-Epidemiologiczna w Siedlcach powstała w październiku 1957 roku, natomiast Powiatowa Stacja Sanitarno-Epidemiologiczna utworzona została we wrześniu 1958 roku. Obie stacje połączono w maju 1962 roku w Powiatową Stację Sanitarno-Epidemiologiczną dla miasta i powiatu Siedlce.
Obszar działania Stacji obejmuje powiat siedlecki grodzki i ziemski, w skład którego wchodzą gminy: Domanice, Korczew, Kotuń, Mokobody, Mordy, Paprotnia, Przesmyki, Siedlce, Skórzec, Suchożebry, Wiśniew, Wodynie, Zbuczyn.

Czerwony napis

Strona główna

Aktualności

Asystent Zdrowia

Asystent Zdrowia

Zmiana nawyków żywieniowych na prozdrowotne jest jednym z elementów prewencji i leczenia wielu chorób przewlekłych. Łatwiej jest osiągnąć wyznaczone cele przy użyciu narzędzi, które mogą być pomocne w prowadzeniu zdrowego stylu życia. Dlatego też, Naroodowe Centrum Edukacji Żywieniowej (NCEŻ) przygotowało aplikację „Asystent Zdrowia”, która dostarcza praktycznej wiedzy z zakresu prawidłowego żywienia i aktywności fizycznej. Dzięki aplikacji kontrolowanie dostarczonych do organizmu kalorii, komponowanie zdrowych, smacznych posiłków i zwiększenie aktywności fizycznej będzie dużo prostsze. Innowacyjną funkcją aplikacji jest możliwość odbywania indywidualnych konsultacji z profesjonalnym dietetykiem lub psychologiem za pomocą połączenia video w ramach naszej bezpłatnej internetowej poradni dietetycznej Centrum Dietetyczne Online NCEŻ. Poradę można odbyć jednorazowo lub cyklicznie, z każdego miejsca w Polsce i za granicą.

Aplikacja jest dostępna bezpłatnie w sklepie Google Play oraz Apple Store.

Czytaj więcej

Europejski Tydzień Testowania w kierunku HIV

Testowanie w kierunku HIV

W Polsce każdego dnia co najmniej 3 osoby dowiadują się, że są zakażone HIV!

22 listopada rozpoczyna się Europejski Tydzień Testowania w kierunku HIV a wraz z nim działania edukacyjno-informacyjne Krajowego Centrum ds. AIDS. Udział w nich weźmie aktor Maciej Musiał,a myślą przewodnią jest zachęcanie Polaków do testowania się w kierunku zakażenia HIV.

Czytaj więcej

Komunikaty

Ocena jakości wody w kąpieliskach - aktualizacja (23.08.2019)

Zapraszamy do zapoznania się z ocenami jakości wody w kąpieliskach oraz miejscach wykorzystywanych do kąpieli będących pod nadzorem PSSE w Siedlcach.

Czytaj więcej

Komunikat dotyczący obrotu mięsem wołowym.

W związku z napływającymi informacjami niepokojącymi konsumentów Państwowy Powiatowy Inspektor Sanitarny w Siedlcach informuje, że obrót mięsem wołowym, dla którego nie udokumentowano przeprowadzenia badania poubojowego, zgodnie z rozporządzeniem (WE) nr 853/2004, prowadzony był w kilku placówkach handlowych na terenie miasta Siedlce. Produkty te oznaczone były terminem przydatności do spożycia – szponder 28.01.2019 r. i ligawa 04.02.2019 r. W chwili otrzymania informacji o procesie wycofywania wskazanych partii mięsa wołowego, na stanie sklepów nie było już przedmiotowego towaru.

Czytaj więcej

Aktualizacja komunikatu PPIS w Siedlcach z dnia 07.12.2018r. dot. odry

Państwowy Powiatowy Inspektor Sanitarny w Siedlcach informuje, że zgłoszony w dniu 03.12.2018r. przypadek hospitalizacji  osoby dorosłej z  podejrzeniem zachorowania na odrę  nie został potwierdzony. Przeprowadzone badania laboratoryjne wykluczyły zakażenie wirusem odry u w/w osoby, wobec czego czynności prowadzone przez Inspekcję Sanitarną zostały zakończone.

Czytaj więcej

Ostrzeżenia